Karşı konulmaz bir Instagram reklamı yapan nedir?

Karşı konulmaz bir Instagram reklamı yapan nedir?

Instagram, uzun bir göz alıcı gönderi akışında öne çıkan büyüleyici içeriği ödüllendiren son derece görsel bir platformdur. Bu, çevrelerindeki gönderileri gölgede bırakan Instagram reklamları oluşturmayı zorlaştırabilir.

Bununla birlikte, fark edilmenize yardımcı olabilecek uymanız gereken birkaç kural vardır.

Yeni başlayanlar için, videonun yükselişine rağmen, en fazla etkileşimi alan resim gönderileridir. Görsel gönderiler , kalıcı video gönderilerinden %27,55 daha fazla beğeni alıyor.

Son derece popüler hale gelen yeni bir resim gönderme taktiği, atlıkarınca gönderisidir. Bu gönderiler, yalnızca bir dizi görsel üzerinden kullanıcılarla etkileşim kurmanın harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda size hedef kitlenizi basit bir şekilde eğitme ve markanızın değerini gösterme şansı verir.

Örneğin, Earlybird’ün bu atlıkarınca gönderisini alın.

Earlybird, blogunda, UGMA ve UTMA hakkındaki bu gönderi gibi, finansal araçları derinlemesine açıklayan karmaşık gönderiler sunuyor . Herkesin bu tür derinlemesine makaleleri okumak için zamanı veya eğilimi yoktur.

Bunun yerine, bu hızlı atlıkarınca gönderisi, hedef kitleyi daha basit bir açıklama ile besler.

Ayrıntılı bir blog gönderisinden çok daha az bilgi sağlarken, bu atlıkarınca gönderisi hala işi hallediyor ve aynı zamanda Earlybird’ün değerini de tanıtıyor.

Yine de, dönen gönderilerinizdeki başlıklar 10 veya daha az kelime içeriyorsa daha fazla etkileşim alacağınızı unutmayın .

Bu Buzzsprout podcast barındırma gönderisi bunun harika bir örneğidir.

Basit ama etkili olan bu çok kısa başlık, reklamını yaptığı hedef kitleyi anında izole eder. Sorduğu sorunun cevabı “evet” ise bu yazı tam size göre.

Kullanıcıların %67’si markalı Hikayelerin bağlantılarını ‘kaydırdığı’ için reklam kampanyanızda markalı Instagram Hikayelerini de deneyebilirsiniz .

Kullanıcıları doğrudan web sitenize veya satış sayfanıza yönlendirmeye teşvik etmek için ürünlerinizin veya hizmetlerinizin videolarını veya resimlerini yayınlamak için Instagram Hikayelerini kullanın.

Örneğin, SEMRush tarafından hazırlanan bu Instagram Hikayesine göz atın .

SEMRush, okuyucuları ‘Daha Fazlasını Gör’ü tıklayarak makaleye yönelmeye teşvik eden bir teaser olarak en son blogundan bir resim yayınlar.

Unutmayın, önemli olan sadece gönderi türü değildir. Ayrıca altyazı ve hashtag stratejinizi de göz önünde bulundurmalısınız .

Hashtag açısından altıdan fazla hashtag eklemek etkileşiminizi düşürmeye başlayacaktır. Altı veya daha az hashtag’e bağlı kalın.

Sizin için Instagram reklam başlıkları , onlar eğilimi olarak emojileri kullanmayı deneyin artırmak nişan.

İlginç bir şekilde, dönen altyazıları kısa tutmak akıllıca olsa da, daha uzun altyazılı resim ve video reklamlar daha yüksek düzeyde etkileşim sağlar. Şu anda ideal altyazı uzunluğu  500 ila 1.000 karakter veya 1.000 ila 2.000 karakterdir.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş