Instagram’da Para Kazanmak İçin Gereksinimler Nelerdir?

Instagram’da Para Kazanmak İçin Gereksinimler Nelerdir?

Uygulamaları kullanmak, yapılacaklar ve yapılmayacaklar listesini takip etmek, harika filtreler kullanmak ve promosyon taktikleri uygulamak, iş başarısının anahtarıdır. Ancak yine de Instagram’da para kazanmak için gerekli olan yeni trendler ve kurallardan haberdar olmanız gerekiyor.

Birkaç tanesine bakalım.

1) İşletmeler için Instagram’da Ustalaşın

2 tür Instagram hesabı vardır: kişisel ve ticari. İşletme hesabı Temmuz 2016’da başlatıldı. Bir hesap oluşturmak için bu adım adım eğitici videoyu kullanarak çalışabilirsiniz. Shopify ayrıca Instagram’da satış yapmak için ayrıntılı bir eğitim sağlar .

2) Bir Instagram Mağazası Başlatın 

Bir Instagram Mağazası, ürün kataloğunuzu Instagram profilinizle entegre etmenize olanak tanır. Bu, ürünlerinizi gönderiler, Hikayeler, Keşfet sekmesinde ve profilinizdeki özel bir Mağaza sekmesinde doğrudan Instagram kullanıcılarına tanıtmanıza olanak tanır.

Ekibimiz bir Instagram Mağazası kurmak için nihai rehberi hazırladı . Bir Instagram Mağazasından nasıl para kazanabileceğinizi anlamak için bazı ipuçları istiyorsanız bir göz atın.

3) Master Instagram E-Ticaret Alışveriş Uygulamaları Entegrasyonu

Instagram, iş için çalışmasını sağlamak için biraz ustalık gerektiren sınırlı satın alınabilirlik ile birlikte gelir. Ancak, e-ticaret alışveriş özelliği, Shopify mağazası için özel olarak tasarlanmış uygulamalarla sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Bazı uygulamaları deneyin, böylece hangilerinin ürünleri yayınlamanıza izin verdiğini, fiyatları ve teknik özellikleriyle birlikte ayrı sayfalarda kendiniz görebileceksiniz.

Bu şekilde, alışveriş yapanlar, aslında e-ticarete hazır alışveriş uygulaması sayfalarındayken hala Instagram sayfalarınızdaymış gibi hissederler.

Instagram ile entegre edilebilecek bir sürü uygulaması olduğu için Shopify’ı kullanmanızı öneririm . Uygulamaların birçoğunu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz, bu nedenle sizin için işe yaramazlarsa hiçbir risk yoktur.

4) Instagram’da Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Instagram’da nasıl paylaşımda bulunmanız gerektiği, göndereceğiniz resim veya video türleri ve günde kaç kez paylaşımda bulunabileceğiniz konusunda ayrıntılı kurallar vardır.

Ayrıca, eklenecek hashtag sayısını da sınırlar, bu nedenle, gönderinin içeriğiyle ilgili olmayan 30’dan fazla hashtag ile Instagram hesabınıza spam gönderemezsiniz. Hile yok!

Bu kurallara uymak, Instagram’dan para kazanma şansınızı artıracaktır. CoSchedule’e göre , takipçilerinizin bunalmış hissetmemesi için günde 1 ila 2 kez paylaşım yapmanız önerilir. Bu aynı zamanda benzersiz ve göz alıcı gönderiler yapmanız için size zaman tanıyacaktır. Göndermek için en iyi zaman , Çarşamba ve Cuma günleri saat 11’de lansmandan önce olacaktır.

Sprout Social’a göre Instagram altyazılarının ideal uzunluğu 138 ila 150 karakter arasındadır. Reklam başlıkları için 125 karakterle yapıştırın. En uygun hashtag sayısı 5 ila 10 arasındadır, ancak 20+ mümkün olsa da tavsiye edilmez.

Instagram, 20’den fazla hashtag içeriyorsa gönderilerinizi “gölge yasaklayabilir”. “Gölge yasağı”, gönderilerinizin belirli hashtag’ler için yapılan aramalarda görünmesinin durdurulduğu anlamına gelir.

Muhtemelen “yasaklama” kelimesiyle ilgili herhangi bir şeyin kötü bir şey olduğunu anlayabilirsiniz, bu yüzden mümkün olduğunca bundan kaçınmaya çalışın. Para kazanma yeteneğinize zarar verir.

5) Usta Instagram Filtreleri ve Fotoğrafçılığı

Canva, Amerika’nın en sevilen Instagram filtreleri üzerine bir araştırma yaptı . Rütbeye göre bunlar: Clarendon, Gingham, Juno ve Lark. Ve dünyanın en sevilen filtreleri: Clarendon, Juno, Valencia, Gingham ve Lark.

Doğa için en popüler filtreler:

 • Valensiya
 • Normal
 • Brooklyn

Moda için en popüler filtreler:

 • Kelvin
 • Valensiya
 • Nashville

Yemek için en popüler filtreler:

 • ufuk çizgisi
 • Normal
 • Helena

Selfie’ler için en popüler filtreler:

 • Normal
 • uyku
 • ufuk çizgisi

Hangi fotoğrafların işe yaradığını görmek için Picodash gibi araçları kullanın . Başarılı hesapların yaptığı türden şeyler yapmak ama yine de kendi benzersiz içeriğinizi ve kişiliğinizi yaratmak istiyorsunuz. Instagram’dan para kazanabilmek için her gün daha fazla bilgi edinmek için kendinizi motive edin.

6) Viral Hikayelerden İlham Alan Gönderiler Oluşturun 

Bunları Instagram hesabınızdaki ürün fotoğraflarınız ve videolarınız arasına ekleyin. Bunu Stencil , PromoRepublic ve Be Funky gibi araçları kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş