İnstagram Beğenilerim Nasıl Artar?

İnstagram beğenilerim nasıl artar?

Öne Çıkanlarınızı Güncelleyin

Instagram Story Highlights’ınızın  mini web siteniz gibi davranabileceğini biliyor muydunuz ?

Evet, bu doğru ve Öne Çıkanlar bu nedenle  2021 için en yeni Instagram ipuçlarımıza dahil edildi . Instagram Öne Çıkanlar’ınızı bir süredir güncellemediyseniz, şimdi bunu yapmak için harika bir zaman olabilir.

Stratejik olarak organize edildiğinde, Öne Çıkanlar markanızın hikayesini anlatabilir, parlak incelemeleri veya referansları paylaşabilir ve insanların sizden nasıl satın alabileceğini/sizinle çalışabileceğini açıklayabilir.

Ve bu şekilde, takipçilerinizle bilme, beğenme ve güven faktörünü hızlandırmanın harika bir yolu.

Bu yüzden Öne Çıkanlarınızın sırasını düşünün. Takipçilerinizi ne yaptığınız hakkında daha fazla şey öğrenmeleri ve müşteri veya müşteri olmaya büyük bir adım daha yaklaşmaları için hangi yolculuğa çıkarmak istediğinizi düşünün.

Bu sipariş şöyle görünebilir:

  1. Hakkımızda / Hikayem
  2. Hizmetler / Ürünler
  3. referanslar
  4. Nasıl alınır
  5. Basın

Her Öne Çıkanın tam adları ve konuları hesaptan hesaba farklılık gösterecektir, ancak yukarıdaki örneği size rehberlik etmesi için bir şablon olarak kullanın.

Genel estetiğinize uymaları ve markanızı güçlendirmeleri için Öne Çıkanlarınıza özel kapaklar eklemeyi unutmayın (bunlar marka renklerinizde basit kapaklar olabilir).

Öne Çıkanlar, profilinizde kalıcı olarak kaydedilen Instagram Hikayeleri olduğundan, mevcut Öne Çıkanlarınızı güncelleyebilmek ve ince ayar yapabilmek için yeni Hikayeleri yeniden oluşturmak isteyebilirsiniz.

Bu durumda, önümüzdeki birkaç hafta içinde paylaşmanız gereken yeni Hikaye içeriğini ana hatlarıyla belirtin ve oluşturmaya başlayın!

DM’lerden en iyi şekilde yararlanın

Instagram doğrudan mesajları (DM’ler), takipçilerle ilişkiler kurmanın ve potansiyel müşterileri ısıtmaya başlamanın en iyi yoludur.

Bu nedenle, henüz gitmediyseniz, bu aktiviteyi haftalık pazarlama çalışmalarınızın bir parçası haline getirmelisiniz.

Bunu doğal bir şekilde yapmanın en iyi yolu – ve hiçbir zaman beceriksizce DM’lere kayıyormuş gibi hissetme – Instagram Hikayesi çıkartmalarından en iyi şekilde yararlanmaktır (bununla ilgili daha fazla bilgi sonraki ipucunda).

İnsanları DM’lere almaya başladığınızda, bu ilişkileri besleyebilmek ve insanları müşteri olmaya daha da yaklaştırmak için insanların tutumlarını ve yaptığınız konuşmaları takip etmek istersiniz.

Bunu yapmanın en kolay yolu, bir tür izleyici kullanmaktır. Hubspot veya Dubsado’dan bir CRM sistemi kullanabilir veya Google E-Tablolar veya Excel’de basit bir elektronik tablo oluşturabilirsiniz.

Fırsatların internetten kaçmasına izin vermemek için insanlarla yaptığınız konuşmaları ve en son ne zaman görüştüğünüzü not edin.

Instagram’ın DM gelen kutusu, her şeyi düzenli tutmak için en kolay yer değil, bu yüzden kendi e-tablonuz ilişki kurmak için yeni gizli silahınız olacak.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş