Instagram alışverişini ayarla

Instagram alışverişini ayarla

İpucu #1’de belirtildiği gibi, Instagram’ın düzeni, Instagram Makaraları ve Instagram alışverişine öncelik verecek şekilde değişti .

Instagram, 2018’den beri alışverişe açıktır, ancak ana sekmeye Alışveriş kısayolu yerleştirmek, e-ticarete verilen önemin göstergesidir.

E-ticaret platformu BigCommerce, geçtiğimiz günlerde Instagram Alışveriş’i başarıyla kullanan birçok marka örneğinden bahseden bir makale paylaştı .

Örneğin, teknoloji şirketi Native Union, Instagram Alışveriş sayesinde trafikte %2.666 artış gördü ve giyim markası Magnolia Boutique, gelirinde her hafta %20 artış gördü.

Instagram Alışveriş kurmak  öncelikle hesabınız için emin misin almaya hak kazandı. Bunu yaptıktan sonra, süreç oldukça hızlı ve kolaydır.

Tek başına Instagram Alışverişi kurmanın işletmeniz için çok daha fazla satış ve gelir garanti edeceğini söylemeye gerek yok.

Gerçekten de hesabınız yalnızca ürünlerinizin reklamını yapan bir reklam panosu olmamalıdır. Bunun yerine Alışveriş özelliği, içerik pazarlama stratejinizle birlikte çalışmalıdır.

Takipçileriniz ne kadar meşgul olursa, müşteriye dönüşme olasılıkları o kadar yüksek olur.

Giyim markası Grace And Lace’in dediği gibi:

“Instagram, bu hikayeyi görsel olarak anlatmanız ve bu deneyimi sergilemeniz için bir güç merkezidir. Bu, ürününüzü pazarlamakla ilgili değil; ürününüze sahip olmanın getirdiği deneyimi pazarlamakla ilgilidir.”

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş