Büyüleyici Instagram Reklamları Oluşturmak için En İyi 7 Araç

Büyüleyici Instagram Reklamları Oluşturmak için En İyi 7 Araç

Instagram reklamlarınızla hedef kitlenizin ilgisini çekmek istiyorsanız, bir gönderinin nasıl görünmesi gerektiğini bilmek yeterli değildir. Son derece profesyonel, göz alıcı gönderiler oluşturmanız gerekir.

Hedef kitlenizi yakalamak için karşı konulmaz Instagram reklamları oluşturmak için piyasadaki en iyi araçlar burada.

Canva

Canva, profesyonel görünümlü Instagram reklamları oluşturmayı çok kolaylaştıran çok kapsamlı bir grafik tasarım aracı olduğu için listenin başında yer alıyor. Aslında, yeni başlayanlar için ideal bir araçtır.

Bu inanılmaz sürükle ve bırak düzenleyiciyle, kare Instagram resim gönderileri, Instagram videoları ve Instagram Hikayeleri dahil olmak üzere çok çeşitli sosyal medya gönderileri oluşturmak ve bunlar üzerinde işbirliği yapmak çok kolay.

Eksiksiz bir düzenleme araçları paketi sunan kullanıcılar, Instagram reklamlarını sıfırdan oluşturmakta veya ilham almak için önceden hazırlanmış şablonları kullanmakta sorun yaşamayacak. Tüm Instagram biçimleri için şablonların yanı sıra gönderilerinize ekleyebileceğiniz çok çeşitli ücretsiz özelleştirilebilir grafikler bulacaksınız.

Metni kaplayabilir, görüntüleri filtreleyebilir ve her türlü şekli ekleyebilirsiniz. Gönderilerinize eklemek için kendi resimlerinizi de yükleyebilirsiniz.

Canva’nın en iyi yanlarından biri, ücretsiz paketinin son derece kapsamlı olmasıdır. Ödeme yapmak zorunda kalmadan birçok işlevsellik elde edersiniz.

Canva’yı hem masaüstünde hem de uygulama olarak kullanabilirsiniz; ancak, uygulama biraz hantal ve yavaş.

Instagram reklamlarınıza çok fazla müzik eklemek istiyorsanız, proje başına yalnızca bir film müziği ekleyebileceğiniz için Canva’yı biraz sınırlayıcı bulabileceğinizi unutmayın.

Ayrıca bu uygulamada serbest el çizimi seçeneği de yoktur.

hikayeler

Instories, Instagram hikayeleri oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Bunu göz önüne aldığınızda bir daha haftada bir kez daha Hikayeleri markalı saatler beş Instagram kullanıcıları, bu reklam kampanyasına Instagram Hikayeleri eklemek iyi bir fikirdir neden görmek kolaydır.

Bu araç, hem video hem de resim Instagram Hikayeleri oluşturmak için güçlü bir düzenleme araçları paketi sunar. Sürükle ve bırak düzenleyicisi ve 300’den fazla şablondan oluşan kitaplığı sayesinde yeni başlayanlar için idealdir.

Instories ile yalnızca kendi resimlerinizi ve videolarınızı eklemekle kalmaz, aynı zamanda çok çeşitli stok fotoğraf ve videoların yanı sıra birçok farklı müzik seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz.

Kütüphane çok iyi organize edilmiştir, bu da kampanya stilinize ve mesajınıza uygun bir şablon seçmeyi çok kolaylaştırır.

Unutulmaması gereken bir şey, bu uygulamanın kullanımının ücretsiz olmadığıdır. Üç günlük ücretsiz deneme süresi alırsınız ve bundan sonra uygulama ayda 9 ABD Doları tutarındadır.

Bazı incelemeler, Instagram Hikayenize çok fazla ayrıntı eklerseniz, biraz sorunlu olabileceğinden şikayet ediyor.

Masaüstü uygulaması olmadığını unutmayın; bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Instagram Hikayeleri oluşturmanız gerekir.

giflab

Instagram reklamlarınız için gifler mi oluşturmak istiyorsunuz? Giflab’ı deneyin.

Giflab ile kendi videolarınızdan yapılmış gifler oluşturmak ve paylaşmak kolaydır.

Giflab, kendi videolarınızı yüklemenize, onları gif’lere dönüştürmenize ve doğrudan Instagram’a göndermenize olanak tanıyan, kullanımı kolay bir araçtır.

Metni kaplamak ve efekt eklemek için gifleri düzenleyebilir ve hızı ayarlayabilirsiniz.

Bu uygulamayla ilgili önemli bir sorun, filigranı giflerinizden kaldırmak için ödeme yapmanız gerekmesidir. Reklamlardaki filigranlar çok profesyonel olmadığından bu önemlidir.

kelime oyunu

Metin reklamlar oluşturmak istiyor ancak profesyonel bir his mi istiyorsunuz? Wordswag, Instagram için şık metin reklamlar oluşturmak için en iyi uygulamalardan biridir.

4,8 puan alan bu uygulama, Lovelyish tarafından ” Blogger’lar için mükemmel bir araç” olarak tanımlandı Business Insider ayrıca “Tasarım olanakları sonsuzdur” diyerek uygulamaya saygı duydu.

Bu hizmet, çok çeşitli modern görünümlü çerçeveler ve düzen şablonları sunar. Kendi fotoğraflarınızı arka plan olarak ekleyebilir ve 22 görüntü filtresinden biriyle ince ayar yapabilir veya uygulamanın sunduğu 1,3 milyon ücretsiz arka plan görüntüsü arasından seçim yapabilirsiniz.

Yalnızca büyük bir yazı tipi kitaplığından faydalanmakla kalmaz, aynı zamanda altın varak, pul ve sulu boya gibi etkileyici bir dizi güzel metin efekti de vardır.

Düzenleme konusunda yeniyseniz, bu uygulamanın harika demoları vardır, bu nedenle profesyonel görünümlü Instagram reklamları oluşturmak için en iyi teknikleri öğrenmek hızlı ve kolaydır .

Daha fazla yazı tipi seçeneği için premium hesaba yükseltebilirsiniz, ancak yapsanız bile, en iyi yazı tipleri için bunun üzerine ekstra ödeme yapmanız gerekebilir.

Can sıkıcı bir durum, premium hesabınız yoksa özel renkleri seçememenizdir, bu da gönderileri doğru şekilde markalamayı biraz zorlaştırır.

Ne yazık ki, filigranı kaldırmak istiyorsanız ayrıca bir premium hesaba ihtiyacınız olacak.

ekleme

Splice, mevcut en iyi video düzenleme uygulamalarından biridir ve 38K+ incelemenin üzerinde 4.5 puan almıştır. Apple uygulaması fotoğraf ve video listelerinde 12 numaradır ve Lifehacker tarafından “iPhone için en iyi video düzenleyici” seçilmiştir .

Instagram için ses içeren tamamen özelleştirilmiş videolar oluşturmak istiyorsanız bu en iyi seçimlerden biridir. Bu uygulama, görüntüleri kırpmayı, kesmeyi, kırpmayı ve eklemeyi kolaylaştırır.

Bu uygulamanın kullanımı inanılmaz derecede kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda Instagram için videolarınızın kalitesini artırmak için birçok özellik ve işlevsellik de vardır.

Çok çeşitli maskeler ve filtreler arasından seçim yapabilir, metin kaplamaları ve başlıklar ekleyebilir ve oynatma hızını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, sahne değişiklikleri arasındaki boşlukları düzenleyebilmeniz için kapsamlı bir geçiş stilleri kitaplığı vardır.

Önemli bir müzik koleksiyonundan seçim yapın ve uygulamayı ses parçalarını kırpmak ve karıştırmak için kullanın. En üste kendi anlatımınızı da ekleyebilirsiniz.

Hazır olduğunuzda, video reklamlarınızı doğrudan Instagram’da yayınlayabilirsiniz.

Düzenleme sürecine fazla girmeden önce, premium hesabınız yoksa bir videoyu film rulonuza kaydedemeyeceğinize dikkat edin.

kil

Birkaç tıklamayla şık Instagram Story reklamları oluşturabilen basit bir fotoğraf düzenleme aracı arıyorsanız, Clay harika bir seçimdir.

Unutmayın, % 36 kadar emin sen Instagram reklam kampanyası artırmak için cazip Hikayesi reklamları oluştururken yapmak kullanıcıların, sevdim yorumladı, veya markalı Hikayeler paylaştı.

Clay, Instagram Hikayeleriniz için resim gönderileri oluşturmak için 200’den fazla şablon sunar. Kitaplık iyi organize edilmiş olup, oluşturmak istediğiniz reklam stili için ideal şablonu seçmenize yardımcı olur.

Görsellerinizi kaplamak için birçok farklı moda yazı tipi arasından seçim yapabilir ve markanıza uygun farklı renkler ekleyebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak için herhangi bir hesap gerekmez, ancak 500’den fazla şablona erişmek istiyorsanız, tüm yıl için yalnızca 19,99 ABD doları karşılığında premium hesaba yükseltebilirsiniz.

Bazı kullanıcıların bu uygulamanın biraz yavaş olabileceğinden şikayet ettiğini unutmayın.

ısırılabilir

Ekibinizle video tasarımı üzerinde ortak çalışmanıza olanak tanıyan bir Instagram reklam aracı mı arıyorsunuz? Biteable tam da aradığınız araç olabilir.

Bu masaüstü uygulaması, geniş şablon kitaplığını kullanarak dinamik Instagram video reklamları oluşturmak için ekip üyeleriyle birlikte çalışabileceğiniz sezgisel bir gösterge panosu sağlar.

Örneğin, bir Instagram etkileyicisiyle bir video üzerinde ortak çalışmak istediğinizi varsayalım. Biteable, bu ilişkiyi sağlamak için harika bir araç olacaktır.

Örneğin, belge imzalama yazılımı Pandadoc’u içeren bu videoyu çekin .

Biteable ile Pandadoc, dosyaları paylaşmak ve her iki tarafa da uygun bir video oluşturmak için etkileyiciyle birlikte çalışabilir.

Biteable’ın işbirlikçi işlevlerinin ötesinde, sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak video yapmak süper hızlıdır. Bir şablondan seçim yapabilir veya kendi tasarımlarınızı sıfırdan oluşturabilirsiniz.

Sadece kullanımı ücretsiz değil, aynı zamanda deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olacak çok sayıda eğitim kaynağı ve tasarımla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için kullanışlı bir sohbet robotu da var.

Ne yazık ki, bu araç için akıllı telefon uygulaması yok – onu bir masaüstünde kullanmanız gerekecek. 

Ayrıca bu videolara sesli anlatım ekleme seçeneği de yok. 

Sonuç

Instagram reklamlarınızın hedef kitleniz için karşı konulmaz olmasını istiyorsanız, onların dikkatini çeken kusursuz, şık gönderiler oluşturmanıza yardımcı olacak bir araca ihtiyacınız var.

Hangi reklamların işe yaradığını görmek için gönderi stillerinizi değiştirmeyi deneyin. Belki birkaç gif gönderisi oluşturmak için Giflab’ı, bazı metin gönderilerini bırakmak için Wordswag’ı ve bazı videolar eklemek için Biteable’ı kullanmak isteyebilirsiniz.

Reklam kampanyanıza Instagram Stories’i eklemeyi ve carousel gönderilerinin son dönemdeki popülaritesinden yararlanmayı unutmayın.

Eğer Instagram reklam oluşturmaya daha fazla yardıma ihtiyaç gerçekleştirmek , kampanya performansı keskin bilgiler edinmek için Iconosquare kullanmayı deneyin. 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş