Uygulama İçi Alışveriş Daha Fazla Büyüyecek

Uygulama İçi Alışveriş Daha Fazla Büyüyecek

2020, Instagram e-ticaret için harika bir yıl oldu . 2021’in daha da iyi olacağına inanmak için her türlü nedenimiz var.

Sosyal platform, sürekli olarak e-ticaret özelliklerine yatırım yapıyor. Bu da birçok markanın Instagram mağazalarını açmasına ve Instagram’da satışları artırmasına neden oldu .

Bu değişiklikleri yapmanın bir nedeni var – Online alışveriş söz konusu olduğunda, müşterileri bir satın alma işlemini tamamlamaya uygulama dışında yönlendirmek artık yeterince iyi bir kullanıcı deneyimi değil. Herkes daha yoğun hale geldikçe müşteriler, uygulamada satışı tamamlamak istiyor.

“ Alışveriş yapılabilir gönderilerin ” tanıtımı, bir gönderiyi keşfetmenize, ürüne tıklamanıza ve hemen alışveriş yapmanıza olanak tanır.

Bu, çok fazla adım izledikten sonra topluluklarını kaybetmeden Instagram’da tutmak isteyen e-ticaret markaları için harika bir özellik.

Ayrıca, Instagram Hikayeleri çıkartmaları, Hikayelerin etkileşimini akıllı telefonunuzla bir satın alma işlemini tamamlama kolaylığı ile birleştirir. Herhangi bir Hikayeye eklemek kolaydır ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilirler.

2021’de daha fazla marka, işlerini geliştirmek için Instagram Checkout’u deneyecek . Belirsiz zamanlarda, mevcut tüm kanallarınızdan en iyi şekilde yararlanmak istersiniz. Ve ürünlerinizi doğrudan en ilgi çekici sosyal platformlardan birinden satma fırsatına sahip olmak, her işletme için bir değerdir.

Ne de olsa Instagram, herkes için sorunsuz ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunmaya kendini adamıştır, bu da önümüzdeki aylarda daha fazla özelliğin gelmesini beklememiz gerektiği anlamına geliyor.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş