Takipçileri sadık müşterilere dönüştürün

Takipçileri sadık müşterilere dönüştürün

Çok sayıda takipçi ve yüksek katılım seviyeleri bir şeydir, ancak zorlama söz konusu olduğunda, pazarlama yatırımınızın nakit getirisini görmeniz gerekir. Takipçi kitlesi oluşturduktan sonra, kullanıcıları sadık müşterilere dönüştürme konusunda stratejik davranmanın zamanı geldi.

İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç fikir:

  • Bir yarışma düzenleyin: Yarışmalar, daha geniş bir kitleye ulaşmanın ve çok yüksek katılım elde etmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca, kazanamayanlardan birkaçını dönüştüreceğinizden emin olabilirsiniz – zaten kendilerini ürününüzle hayal ettiler ve şimdi onsuz yaşayamazlar.
  • Fırsatları ve indirimleri tanıtın: Hepimiz pazarlığı severiz ve takipçileriniz de farklı değildir. Bazen, çitçileri kenara itmek için tek gereken yüzde 10 indirim kuponu kodudur. Bir son tarih belirlediğinizden emin olun – biraz aciliyetten asla zarar gelmez.
  • Yeni ürünleri tanıtın: Araştırmalar , beklentinin güçlü bir güç olduğunu onaylıyor , bu yüzden bunu kendi yararınıza kullanın. Geri sayım sayaçları ve ön izlemeler, bir ürün piyasaya sürülmeden önce ivme kazanmanıza yardımcı olabilir. Canlı yayına geçin, şimdiden bir dizi hevesli müşteriniz var.
  • Hayırsever olun: Millennials ve Gen Z, değerlerine uygun markalardan alışveriş yapmak istiyor. Bir çalışmaya göre, Millennials yüzde 3 marka alenen değerli nedenlere işlemeye beklediğinin yüzde sosyal sorumluluk markalar tercih ve 81.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş