Satışla değil, hikaye anlatımıyla liderlik edin

Satışla değil, hikaye anlatımıyla liderlik edin

İşte olay şu: insanlar bir şeyler satın almazlar. İşlerin kendilerini hissettirdiği şekilde ve yarattıkları yaşam tarzını satın alırlar.

Bu nedenle, hemen zorlu satışa girmek yerine, hedef kitlenizin motivasyonlarını ve duygularını çeken etkili görsel pazarlama tasarlamanız önemlidir.

Görsel pazarlama yoluyla markanızla yakınlık, güven ve kişisel bir bağlantı kurmak için zaman ayırarak, kitleniz anlaşmayı imzalamaya ve satış yapmaya hazır olduğunda markanız akılda kalacak.

Peki, görsel pazarlama stratejinize hikaye anlatımını nasıl dahil edebilirsiniz?

  • Özelliklere değil, avantajlara odaklanın : Bir şeyin ne yaptığını göstermek veya sadece bir ipucu paylaşmak yerine, sorunları nasıl çözdüğüne veya hedef kitleniz için nasıl değer sağladığına odaklanın. Çözdüğü önemli acı noktalarını vurgulayın ve ilgi ve katılımı artırmak için duygularından yararlanın.
  • Eğitin ve bilgilendirin: hedef kitleniz, çözülmesi gereken bir sorunları olduğunun farkında bile olmayabilir, bu nedenle, sağlayabileceğiniz çözümler hakkında onları eğitmek için görsel içerik kullanmak sizin işiniz.
  • Eyleme ilham verin : Hedef kitleniz sorunlarının farkına vardığında, bir sonraki adımı atmaları için onlara ilham vermek için görsel içeriği kullanmanın zamanı geldi. Sizinle iletişim kurmalarını, web sitenizde daha fazlasını okumalarını ve hatta ürününüzü satın almalarını sağlamak için grafiklerinize ve video içeriğinize stratejik harekete geçirici mesajlar ekleyin.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş