Instagram SEO Gözden Geçirilecek Bir Şey Değildir

Instagram SEO Gözden Geçirilecek Bir Şey Değildir

2020’de Instagram, anahtar kelime arama özelliğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. ABD, İngiltere, İrlanda ve Kanada’dan İngilizce konuşan kullanıcılar, başlangıçta, tıpkı bir arama motorunda yaptıkları gibi, anahtar kelimeler kullanarak platformda arama yapabildiler.

Bu değişiklikten önce, bir kullanıcı olarak #breakfastrecipes gibi hashtag’leri kullanarak Instagram içeriği arayabilirsiniz. Yeni seçenek, ‘kahvaltı tarifleri’ gibi arama yapma ve ilgili içeriği keşfetme seçeneği ekler.

Bu, SEO ve marka keşfi ile ilgilenen herkesin bir işletmeye yeni takipçiler ve müşteriler kazandıracak anahtar kelimelere odaklanması için büyük bir fırsattır. Bu nedenle, SEO’nun önümüzdeki yıl için en iyi Instagram pazarlama trendlerinden biri olacağına inanıyoruz.

Bu özellik yalnızca birkaç ay önce ortaya çıktığından, 2021’de daha fazla ülkede kullanıma sunulacağını görmeyi umuyoruz. Sonuçta, her büyüklükteki işletmenin yeni kitleler bulmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca, SEO ve sosyal medya pazarlamasıyla nasıl birlikte gittiği hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olabilir. Instagram, SEO’yu uygulamanın ötesinde platformun başarısını artırmanın ciddi bir yolu olarak görüyorsa, bu, pazarlamacıların Instagram SEO stratejilerine yatırım yapmaya başlamaları gerektiği anlamına gelir.

 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş