Instagram Hikayeleri ile Deney Yapın

Instagram Hikayeleri ile Deney Yapın

Her gün 500 milyon Instagram kullanıcısı Hikayeleri görüntülüyor. Her ay dört milyon işletme, reklam kampanyalarında Hikayelerden yararlanıyor ve ankete katılan kullanıcıların yüzde 50’si, bir ürünü veya hizmeti Hikayelerinde gördükten sonra satın almak için bir web sitesini ziyaret ettiklerini söylüyor.

Rakamlar ilgi çekici bir resim çiziyor: Instagram Stories güçlüdür ve onları takipçilerinizle bağlantı kurmak ve işletmenizi tanıtmak için kullanmalısınız.

Hikayeler 24 saat sonra kaybolur (onları öne çıkanlara eklemezseniz – daha fazlası için 14. İpucuna bakın), bu nedenle takipçiler, markanızın özet akışından daha az gösterişli olan zamanında güncellemeler bekler.

Instagram Stories’i kullanmanın hiçbir yolu yok – işte başlamanıza yardımcı olacak birkaç Instagram Stories pazarlama ipucu:

  • Perdeyi kaldırın ve sahne arkasına özel bir bakış paylaşın.
  • Takipçilerinize yeni bir ürünün piyasaya sürüldüğünü hatırlatın (hikayelerinizde heyecan ve beklenti oluşturmak için bir geri sayım sayacı ayarlarsanız bonus puanlar).
  • Seçtiğiniz Instagram akışına tam olarak uymayan, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği paylaşın.
  • Kaydırmalı bir bağlantı ve güçlü bir harekete geçirici mesaj ile takipçinizi en son blog yayınınızı okumaya teşvik edin.
  • Bir öğreticiyi veya nasıl yapılır videosunu çekerek değer sağlayın.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Sonraki konu »