Instagram analitiği: İçerik etkileşimleri

Instagram analitiği: İçerik etkileşimleri

Ne olduğunu

İçerik etkileşimleri, takipçilerinizin ve diğer Instagram kullanıcılarının içeriğinizle kaç kez etkileşimde bulunduğunu size söyler. Bu bilgiler gönderiler, Hikayeler, IGTV videoları ve Makaralarla olan etkileşimleri ölçer.

ne göreceksin

İlk olarak, seçilen dönem için toplam etkileşim sayısını göreceksiniz. Ardından, mevcut dönemleri son dönemin etkileşimleriyle karşılaştıran bir yüzde görürsünüz.

Ardından, toplam gönderi etkileşimi sayısını ve ardından farklı etkileşim türlerini detaylandıran bir döküm göreceksiniz:

  • Seviyor
  • Yorumlar
  • kaydeder
  • Hisseler

Sırada, Öyküler. Toplam Öykü etkileşimi sayısının yanı sıra yanıtların ve paylaşımların sayısını da göreceksiniz.

Ardından IGTV video etkileşimlerinin toplam sayısını göreceksiniz.

Son olarak, etkileşimlere dayalı olarak en iyi gönderilerinizi, Hikayelerinizi ve IGTV’lerinizi göreceksiniz. Etkileşime göre düzenlenmiş tüm içeriğinizi görüntülemek için her başlığın yanındaki “Tümünü Gör”e dokunun.

neden önemli

Erişim miktarı ölçüyorsa, etkileşimler kaliteyi ölçer. Gönderileriniz 10 milyon kullanıcıya ulaşabilir, ancak içeriğinizle ilgilenmiyorlarsa ne anlamı var? Etkileşimleri izlemek, devam eden içerik optimizasyon stratejinizde bir dayanak noktası olmalıdır çünkü Instagram’ın tüm potansiyelini ortaya çıkaran etkileşimdir.

Buna sosyal medya denmesinin bir nedeni var – Instagram pazarlaması, hedef kitlenizle gerçek bir bağlantı kurmakla ilgilidir ve bu da sohbet gerektirir. Konuşma gerçek olabilir – teşvik edici ve kullanıcı yorumlarına yanıt verme – veya temsili – beğeniler şeklinde olumlu geri bildirim.

Peki, etkileşim verilerinizle ne yapmalısınız? Kitleniz için neyin alakalı olduğunu ortaya çıkarmak için sayıları açın. İşte başlamanın birkaç yolu:

  • Farklı gönderi türleri ile denemeler yapın ve sonuçlarınızı ölçün. Örneğin, hedef kitleniz fotoğraflarla veya videolarla daha fazla etkileşime giriyor mu?
  • Tam olarak neyin rezonansa girdiğini belirlemek için görüntülerinizi kategorilere ayırın. Manzara beğenileri teşvik ediyor mu? Belki de ekibinizin fotoğrafları, öncesi ve sonrası veya en iyi performansı gösteren ilham verici alıntılardır. Renklere de odaklanın.
  • Altyazılarınızla oynayın. Sorular, yönlendirmeler ve diğer harekete geçirici mesajlar etkileşimi iyileştiriyor mu? Yorumlar bölümünde bir sohbeti başlatmak için kısa veya uzun altyazılar daha mı iyi?
  • Hikayelerinize metin eklemeyi deneyin. Soru sormak cevap sayısını arttırır mı?

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş