İlgi çekici görsel içeriğin nasıl tasarlanacağını anlayın

İlgi çekici görsel içeriğin nasıl tasarlanacağını anlayın

Grafik tasarımcı veya fotoğrafçı olmasanız bile, varlıklarınızın görsel etkisini artırmak için atabileceğiniz basit adımlar vardır.

İster işletmeniz için fotoğraf çekiyor ister grafik tasarlıyor olun, hedef kitleniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmak için bu yaratıcı unsurları aklınızda bulundurun:

  • Her görüntü için tek bir odak noktanız olsun : İzleyicinin dikkatini çekmek ve dikkati çekmek için bunu çekiminizin ön planına yerleştirin.
  • Üçler kuralına uyun : resminizi çerçevelerken, nesnenizi nereye yerleştirdiğinizi göz önünde bulundurarak. Bol miktarda negatif alan bırakmayı, önemli figürlerin konumlandırılmasını ve dinamik görsel ilgi yaratmak için çerçevelemeyi kullanmayı düşünün.
  • Doğal ışıkta fotoğraf çekin : bu, çekimlerinizin iyi aydınlatılmasını ancak aşırı pozlanmamasını sağlar ve flaşlı fotoğraf çekme ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Filtrelere dikkat edin : resimlerinizi düzenlemek cazip gelse de, aşırıya kaçmayın çünkü bu, fotoğrafçılığınızın doğal görünmemesine neden olabilir – daha azı daha fazladır.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş