ideo içeriğinizi sosyal medyada performans gösterecek şekilde optimize edin

ideo içeriğinizi sosyal medyada performans gösterecek şekilde optimize edin

Hiç kimse kötü şekilde kırpılmış bir videoyu izlemek veya pikselli görüntüler arasında gezinmek istemez. Bu nedenle, sosyal medyadaki içeriğinizi yeniden boyutlandırmak için hangi boyutlara ihtiyacınız olduğunu anlamanız önemlidir.

Video içeriği, kitlenize ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için güçlü bir araçtır. Aslında, Hubspot tarafından yakın zamanda yapılan bir anket , tüketicilerin %54’ünün takip ettikleri bir marka veya işletmeden daha fazla video içeriği görmek istediğini ortaya koydu .

Video içeriğinizin en anlamlı etkiyi yaratmasına yardımcı olmak için şunları yaptığınızdan emin olun:

  • Altyazı ekleyin : Facebook’taki tüm videoların %85’i ses kapalı olarak oynatılır, bu nedenle kimsenin önemli mesajlarınızı kaçırmamasını sağlamak için altyazıları kullanın.
  • Doğrudan konuya gelin : En iyi etkileşim için 10 ila 30 saniyelik kısa, etkileyici videoları hedefleyin ( 15 dakikaya kadar daha uzun video içeriğinin en iyi performansı gösterdiği IGTV ile paylaşmıyorsanız ).
  • Dikey olun : Mobil cihazlarda etkileşimi en üst düzeye çıkarmak ve içeriğinizin kitlenizin dikkatini çekmesini sağlamak için videolarınızı dikey olarak (4:5 oranı ) yeniden boyutlandırın .

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş