İçeriğinizi görsel varlıklara dönüştürün

İçeriğinizi görsel varlıklara dönüştürün

Oluşturduğunuz her blog, e-Kitap, e-posta bülteni ve video, yeniden kullanım potansiyeliyle doludur. Bunun nedeni, bu uzun biçimli içerik parçalarının, kitlenizle yeni ve görsel yollarla kolayca paylaşabileceğiniz ipuçları, ilginç bilgiler ve alıntılar içermesidir.

İçeriği başarılı bir şekilde yeniden tasarlamanın anahtarı, en popüler uzun biçimli içerik parçalarınıza odaklanmaktır. Yeniden kullanım için bir başlangıç ​​noktası olarak en çok tıklanan blog yayınınızı ve en çok görüntülenen videoları arayın (analitikleriniz zaten kitlenizden güçlü bir katılım düzeyine işaret ediyor).

Ardından, görsel içerik parçaları (infografikler, ipucu döşemeleri ve kısa videolar gibi) halinde yeniden hayal edebileceğiniz çeşitli ipuçlarını, alıntıları ve istatistikleri inceleyin.

Uzun biçimli içeriği kısa, hızlı görsel içerik parçalarına dönüştürmek için birçok neden var. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, kullanıcıların %35’i kısa, anlatı tarzı Instagram Hikayeleri ile etkileşimde bulunmayı tercih ettiklerini bildirdi – bu da küçük boyutlu video içeriğinin gücünü gösteriyor.

İçeriği yeniden kullanmanın aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok faydası vardır:

  • Oluşturduğunuz her uzun biçimli içeriğin ömrünü uzatır : Bu, daha fazla değil, daha akıllıca çalışmak ve hedef kitlenizin seveceğini bildiğiniz yeni gönderiler üretmek için mevcut içerik havuzunuzdan yararlanmakla ilgilidir.
  • Tüm hedef kitlenizin içeriğinizin en iyi kısımlarını görmesini sağlar: blog gönderisinin tamamını okumasalar bile, ilgi çekici bir bilgi grafiği veya karuselde en iyi bilgileri puanlamışlardır.
  • Hedef kitlenizin içeriğinizin kilit noktalarını özümsemelerine yardımcı olur: görsel pazarlama, hedef kitlenizle mesajları iletmenin çok daha etkili bir yoludur, bu da yazılı içeriği görsel varlıklara dönüştürmenin güven ve marka tercihi oluşturmak için güçlü bir strateji olmasını sağlar.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş