Görsel kimliğinizle tutarlı olun

Görsel kimliğinizle tutarlı olun

Bu basit görünebilir, ancak markanızı temsil etmek için kullandığınız renkler, yazı tipleri ve görüntüler, genel görsel pazarlama stratejiniz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Tutarlılık, kullanıcıların markanızı hatırlamasını ve anında tanımasını sağlayacak olan anahtardır. Bu uyumlu görseller, işletmenize aşinalık duygusu oluşturur.

Peki görsel pazarlamanızın etkili ve tutarlı olmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

  • Marka yönergeleri oluşturun: Bu, markanızı temsil etmek için hangi yazı tiplerini, renkleri ve görüntüleri kullandığınız da dahil olmak üzere görsel içeriğinize yapı kazandırmak için bir çerçeve görevi görür. Bu çerçeve, her sosyal medya platformu ve dijital temas noktası (web siteniz, e-posta bültenleri, bloglar ve e-Kitaplar dahil) için içerik oluştururken kullanılmalı ve izlenmelidir.
  • Grafik şablonları kullanın: tasarımı ile markanız için içerik oluşturma ve kullanma işi şansa bırakmaz grafik şablonları . Bunlar, InDesign veya Canva gibi yazılımlarda kolayca tasarlanabilir ve görsel içeriğinizin her zaman uyumlu ve markalı hissetmesini sağlar. Ayrıca, serbest çalışanlar, müteahhitler veya büyük bir ekiple çalışıyorsanız bu harika. Yeni ayrıntıları bu şablonlara eklemeniz, indirmeye tıklamanız yeterlidir ve başlamaya hazırsınız.
  • Görsel içeriğiniz için uyumlu bir renk şeması seçin: İster görüntülerinize belirli bir filtre uygulayın, ister yalnızca bir avuç marka rengini vurgulamaya odaklanın, görsel içeriğinizi markalı bir renk şemasıyla tutarlı tutun. Markanızın renklerini çizin ve paylaştığınız her gönderinin bu renk ailesine uymasını sağlayın.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş