Başarınızı ölçün ve takip edin

Başarınızı ölçün ve takip edin

Görsel içerik oluşturmak önemli bir ilk adım olsa da, asıl iş analizlerinizi gözden geçirmekten gelir.

Bu sonuçlar ve veriler, ileriye dönük görsel pazarlama stratejinizi bilgilendirmeli ve görsel pazarlama çabalarınızdan en iyi etkiyi elde etmenize yardımcı olacaktır.

Peki, görsel içeriğinizin performansını değerlendirirken hangi metrikleri gözden geçirmelisiniz?

  • Sosyal medya içeriği
    • Etkileşimler/etkileşimler: Bu, yorum bırakmak, gönderiyi bir arkadaşıyla paylaşmak veya bir gönderiyi daha sonrası için kaydetmek de dahil olmak üzere, kullanıcıların içeriğinizle sahip olduğu her türlü etkileşimi kapsar. Takipçilerinizle en iyi performansı gösteren gönderileri görmek için etkileşim oranınızı takip ettiğinizden emin olun.
    • Dönüşümler : Etkili görsel pazarlama, kitlenizi harekete geçmeye zorlayacaktır, bu nedenle içeriğinizin dönüşüme ilham verip vermediğini görmek için profil ziyaretleri, web sitesi tıklamaları ve hatta satışlar gibi temel istatistikleri aradığınızdan emin olun.
  • Web sitesi içeriği
    • Sayfada geçirilen süre : Bu, kullanıcılarınızın paylaştığınız içerikle ne kadar ilgili olduğunu ve bu içeriğin onlarda ne kadar derin yankı uyandırdığını gösterir.
    • Hemen çıkma oranı: Hemen çıkma oranı ne kadar yüksek olursa, içerik kullanıcılarınız için o kadar az alakalı olur. Yüksek bir hemen çıkma oranı, kitlenizde daha iyi yankı uyandırmak için blogunuzdaki veya web sitesi içeriğinizdeki görselleri veya mesajları değiştirmeniz gerektiğini gösterebilir.

Etkili görsel pazarlama söz konusu olduğunda, içeriğinizi ikna edecek ve dönüştürecek olan şey, hedef kitlenizi anlamak ve onların sorunlarını çözmektir. Görsel içeriğinizi her platform için optimize ederek, gönderileri stratejik olarak yeniden konumlandırarak ve analizlerinizi düzenli olarak gözden geçirerek, kârlılığınızda önemli bir etkisi olacak çekici bir görsel pazarlama stratejisi oluşturmak için en iyi konumda olacaksınız.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş