Instagram Koleksiyonları Nasıl Kullanılır?

Instagram Koleksiyonları Nasıl Kullanılır?

Instagram Koleksiyonları, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan gönderileri ileride başvurmak üzere özel klasörlere kaydetmenize olanak tanır. Kaydettiğiniz her fotoğraf veya video , akıllı telefonunuz veya tabletiniz yerine uygulama içinde yer imlerine eklenir ve bir koleksiyona eklenir. Daha sonra kayıtlı tüm gönderilerinizi istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Aşağıda bu özelliği nasıl kullanacağınızı gösteriyoruz.

Bu talimatlar, iOS ve Android cihazlar için resmi Instagram uygulamaları için geçerlidir.

Instagram’da Görselleri Koleksiyonlara Nasıl Kaydedilir

Herhangi bir fotoğraf veya video gönderisi, hesabınızdan görüntüleyebildiğiniz sürece bir Instagram koleksiyonuna kaydedilebilir.

Kaydedilmiş Instagram gönderilerinizi kimse göremez ve koleksiyonlarınız yalnızca sizin tarafınızdan görüntülenebilir.

 1. Kaydetmek istediğiniz bir Instagram gönderisini görüntülerken fotoğraf veya videonun altındaki yer işareti simgesine dokunun .

 2. Gönderi , başka bir işlem gerekmeden hemen varsayılan Tüm Gönderiler Instagram Koleksiyonunuza kaydedilir. Gönderiyi farklı bir koleksiyona kaydetmek istiyorsanız, gönderinin alt kısmında göründüğünde Koleksiyona Kaydet’e hızlıca dokunun .

 3. Daha önce hiç Koleksiyon oluşturmadıysanız, şimdi yapmanız istenir. Bir ad verin ve Bitti’yi seçin .

 4. Bir Koleksiyon oluşturduysanız, farklı bir açılır pencere görünür. Gönderinizi kaydetmek istediğiniz Koleksiyona dokunun veya yeni bir Koleksiyon oluşturmak için artı işaretine ( + ) dokunun .

  Bir Instagram videosunu veya fotoğrafını özel bir koleksiyona kaydetseniz bile, Tüm Gönderiler koleksiyonları kategorinizde görüntülenebilir.

Instagram’da Kaydedilen Gönderiler Nasıl Görüntülenir

Kaydedilen Instagram gönderileriniz, hücresel veya internet bağlantınız olduğu sürece istediğiniz zaman Instagram uygulamasından görüntülenebilir. Bunları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. iOS veya Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

 2. Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun .

 3. Sağ üst köşedeki hamburger menüsüne (üç yatay eğik çizgi) dokunun .

 4. Kaydedildi’yi seçin .

 5. Geçmişte gönderileri kaydettiğinizde oluşturduğunuz Instagram koleksiyonlarını görürsünüz. Yer imi eklediğiniz tüm gönderileriniz Tüm Gönderiler koleksiyonunda bulunabilir, ancak oluşturduysanız diğer koleksiyonlarda da görüntülenebilir.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş