Video İçeriği Üretin

Video İçeriği Üretin

Bir Instagram hesabını büyütmek için başka bir strateji de video içeriği oluşturmaktır. Videolar, özellikle fitness dünyasında, Instagram’da etkileyiciler ve markalar tarafından giderek daha fazla kullanılıyor.

Video, Sean’ın takipçilerine egzersiz ve yemek hazırlama rutinlerinin yanı sıra daha önce bahsettiğimiz aile hayatının perde arkasını göstermesine olanak tanıyor. Platformdaki videolar  yıldan yıla %80 artış gösterdi ve bu nedenle Instagram hesabını büyütmek için harika bir yöntem!

Instagram Stories’in geçici video içeriğinin yanı sıra Sean, Instagram hesabını büyütmeye yardımcı olmak için daha uzun biçimli video içeriği de oluşturuyor…

Youtube

İşletmenizin yanında bir YouTube kanalı oluşturmak Instagram, her ikisinin de erişimini artırmak için iyi bir stratejidir. Ancak, yayınlamaya başladığınız içeriğin seviyesini koruyabilmeniz önemlidir!

Kitleniz normal video içeriği veya vlog’ları görmeye alıştığında, bunu beklemeye başlayacaklardır. Ara sıra paylaşım yapmak, topluluğunuzu oluşturarak oluşturulan güven ve sadakat düzeyine zarar verir.

Videonun markanız veya sektörünüz için en iyi içerik türü olduğuna karar verirseniz, bir YouTube kanalı oluşturabilir ve Instagram takipçilerinizi abone olmaya teşvik ederken trafiği artırmak için bağlantıyı biyografinize koyabilirsiniz. Benzer şekilde, kanalınız büyüdükçe Instagram hesabınızı büyütmek için tüm videolarınıza Instagram tanıtıcınızı dahil edebilirsiniz.

Sean, YouTube’u sosyal medyadaki varlığını artırmak ve izleyicileri Instagram hesabına çekmek için başarılı bir kanal buldu.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Sonraki konu »