Markanızı Yükseltmek İçin Instagram Videolarından Nasıl Yararlanılır?

Markanızı Yükseltmek İçin Instagram Videolarından Nasıl Yararlanılır?

nstagram bir dev. Şu anda platformda günde yaklaşık 100 milyon gönderi paylaşan yaklaşık 800 milyon kullanıcı var…

Yani markanız Instagram’dan yararlanmıyorsa, sosyal medya pazarlama stratejiniz asla potansiyeline ulaşamayacak…

Ancak Instagram, sadece fotoğraflar için bir yer olmaktan çok yol kat etti. Artık hem gönderiler, hem Hikayeler hem de IGTV olarak kısa videolar yayınlamanıza izin veren özelliklerle dallara ayrıldılar.

Özellikle B2B alanındaki birçok pazarlamacı, Instagram videoları yalnızca 15 saniyeyle sınırlı olduğu için ilk kullanıma sunulduğunda bu özellikten yararlanmadı. Ancak, 2016’dan itibaren feed’de 60 saniyeye uzatıldı ve IGTV videoları bir saate kadar çıkabilir.

Bu, pazarlamacılar için hoş bir değişiklik çünkü ürününüz veya hizmetiniz hakkında daha da hayati bilgilerle dolu daha sağlam bir Instagram videosu oluşturmanıza olanak sağlayacak.

Ancak, markanızı güçlendirmek için şu anda var olan Instagram videosunu nasıl kullanacağınıza dair bazı ipuçları…

#1 Hafif tutun

Instagram gençlerin platformudur ve onların video özelliği, 18-29 yaşındakilerin tümüne hitap eden aynı ruhun bir uzantısıdır. Yani bir B2B şirketi olsanız bile, tamamen eğlence ruhu içinde olduğu sürece Instagram videolarınızla risk almakta özgürsünüz (ve almalısınız)!

Bunu yapan birçok B2B markası örneği var. Zendesk, bulut tabanlı bir müşteri hizmetleri şirketi olabilir, ancak bu, kısa ve tatlı (sadece 16 saniyelik) bir Instagram videosuyla iç tuhaflıklarını şımartmalarını engellemedi  . Bir astronot ve bir dalgıcın kırılmış aile içi ilişkisini, işletmeler ve müşteriler arasındaki ilişkileri geliştirmek için bir metafor olarak kullanıyor.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Sonraki konu »