Instagram’ı Etkileyen Nedir?

 Instagram’ı Etkileyen Nedir?

Instagram etkileyicisi olarak sınıflandırılmak için katı bir kriter yoktur. Oldukça yüksek, etkileşimli bir takipçi kitlesine sahip olan herhangi bir kullanıcı – gerçekten ne yaptığını önemseyen kişiler – hedef kitleleri üzerinde bir etkiye sahip olacaktır ve markalar için değerli bir pazarlama önerisidir.

Instagram influencer pazarlamasına başlamak isteyen bir sosyal medya yöneticisiyseniz, araştırmanızı aşağıdakilerden emin olmak için yapın:

  1. Takipçi demografisi, hedef kitlenizle iyi eşleşir
  2. Takipleri ve etkileşimleri gerçek

Kullanıcıların adına beğeniler ve yorumlar veren botların varlığı ve takipçi satın alma yeteneği nedeniyle, bazı Instagram hesapları etkileyici gibi görünebilir , ancak aslında sadık bir takipçisi veya gerçek bir etkisi yoktur – biz onlara ‘hayalet takipçiler’ deyin .

‘🙌🙌🙌’ veya ‘Harika atış!’ gibi genel yorumlar etkileşim botu kullanan hesaplardan olması muhtemeldir, bu nedenle, bir etkileyicinin gönderilerindeki tek etkileşim türleri bunlarsa, muhtemelen yaptıkları etkiye gerçekten sahip değillerdir.

NOT: Bu botlar, marka bilinirliğini artırmak ve daha fazla takipçi kazanmak için seçilen bir hedef demografideki veya belirli hashtag’leri kullanan kullanıcıların gönderilerine yorum yapacaktır . Mantıklı, ancak onları fark etmek çok kolay hale geldi ve aslında gerçek konuşmaları başlatmıyorlar!

İyi bir influencer’ın bir diğer önemli göstergesi, ortaklık seçimlerinden sorumlu olmaları, takipçilerinin ilgi alanlarını gerçekten dikkate almaları ve yalnızca kitlelerinin etkileşime girebileceğini düşündükleri markalarla sponsorlu gönderiler yapmalarını sağlamalarıdır.

Bununla el ele gitmek, etkileyicilerin bir marka için kendi içeriklerini oluşturmasıdır, bu nedenle genellikle markanın onlara gönderdiği bir fotoğrafı yayınlamak yerine genellikle bir “ortaklık” veya “işbirliği” olarak anılır.

Bağlı bir takipçi kitlesi oluşturmak zor bir iştir ve iyi bir influencer, izleyicilerine veya yayınlarına yabancı görünen hiçbir şey yayınlamak istemez . Bir influencer pazarlama kampanyası stratejisi oluştururken, marka imajınızın ulaşmak istediğiniz influencer’ı tamamladığından emin olmak önemlidir!

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş