Instagram Influencer Pazarlama: Özetle

Instagram Influencer Pazarlama: Özetle

Instagram’da büyük ve meşgul bir takipçi kitlesi oluşturan kişiler, takipçilerinin onları idolleştirmesi ve fikirlerine saygı duyması nedeniyle ‘influencer’ olarak bilinir. Yaşam tarzları, meslekleri veya hobileri, giydikleri kıyafetler veya anlattıkları hikayeler nedeniyle sadık bir takipçi kitlesi edinmiş olabilirler.

Etkileyenlerin havuzu geniş ve çeşitlidir, yani hemen hemen her marka, endüstrileri ve hedef demografisi için Instagram etkileyici pazarlamasını kullanma potansiyeline sahiptir. 

Instagram etkileyicilerinin ortaya çıkması, ürünlerini hedef kitlelerine özgün bir şekilde pazarlamak isteyen işletmeler için büyük fırsatlar yarattı ve böylece ‘ücretli posta’ fenomeni doğdu.

İlk zamanlarda, bir markanın bir influencer’a ürünlerinden birini hediye olarak göndermesi ve bunun karşılığında profilinde bunu paylaşması yeterli olabilirdi. Ancak bu, alanın hızlı büyümesiyle değişti, etkileyiciler yalnızca ücretsiz ürünler elde edemeyeceklerini, aynı zamanda profillerinde ızgara gayrimenkul için markaları ücretlendirebileceklerini fark ettiler.

 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş