Instagram Influencer Pazarlama Neden Çalışır?

Instagram Influencer Pazarlama Neden Çalışır?

Influencer pazarlama, markaların hedef kitlelerine geleneksel reklamcılıktan çok daha gerçek hissettirecek şekilde ulaşmasını sağlar.

Doğrudan tüketicilere satış yapan işletmeler yerine, onlar için satış yapabilecek etkileyicilerle ilişkiler kuruyorlar. Instagram fenomenleri, hayatlarının birçok yönünü onlarla paylaştıklarından takipçileriyle güçlü ve sadık bir ilişkiye sahiptir. Bu, onları kişisel olarak tanıdığımızı hissetmemize neden oluyor, bu yüzden sevdiğimiz bir influencer bir şey önerdiğinde, bir arkadaşmış gibi dinliyoruz.

Örneğin, bir seyahat blogger’ını güzel fotoğrafları veya komik yazıları için takip ederseniz ve uzun mesafeli bir uçuşta onlara en iyi gece uykusunu veren bir uçak yastığı hakkında gönderiler yayınlarsanız, markayı hatırlamaya ve satın almaya daha meyilli olursunuz. Bir sonraki tatiliniz, çünkü onları seviyor ve güveniyorsunuz. Mantıklı, değil mi?

800 milyon aktif kullanıcısıyla Instagram, influencer pazarlaması için tercih edilen platform haline geldi. Kullanıcıların %72’si uygulamada bir şey gördükten sonra moda, güzellik veya stille ilgili alışverişler yaptıklarını söyleyerek 2020’nin dijital pazarlama ortamında gücünü kanıtladı. 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş