Instagram Etkileyenlerin Maliyeti Ne Kadar?

Instagram Etkileyenlerin Maliyeti Ne Kadar?

Hopper HQ’nun yıllık Instagram Zengin Listesi , Instagram influencer pazarlama dünyasındaki sayılar hakkında bir fikir vermek için , en iyi influencerların ve ünlülerin tek bir gönderiden ne kadar para kazanabileceğini açıkladı.

Kylie Jenner, Instagram profilinde ürünle ilgili bir gönderi için 1 milyon doların üzerinde ücret alarak en üst sırada yer aldı. 21 yaşındaki çocuğun geçen yılın başlarında tek bir tweet ile Snapchat’in 1,3 milyar dolarlık piyasa değerini yok ettiği düşünülürse, onun ve tüm ailesinin etkisi kesinlikle hafife alınmamalıdır.

Bir etkileyicinin gönderi başına talep edebileceği miktar, takip numarası, katılım oranı ve sektör gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişecektir.

Hopper HQ’daki Müşteri Başarı Müdürümüz Elle Cuthbert-Edkins, BBC’de Instagram influencer pazarlamasının mevcut durumu hakkında konuştu . Etkileşimin takipçi sayısından daha önemli olduğunu vurguladı ve “markaların yalnızca %10-20 etkileşim oranına sahip etkileyicilerle çalıştığını görüyoruz” diyerek , takipçilerin etkileyicinin yayınladıklarıyla gerçekten ilgilenmesini sağladı.

Etkileşim oranı = hayır. beğeni ve yorum sayısı ÷ hayır. takipçilerin

Zengin Liste metodolojimiz ve verilerimizden, birçok işbirliği anlaşmasının 100.000 takipçi tarafından gerçekleştirildiğini gördük. Örneğin, güzellik endüstrisi, tek bir gönderi için 100.000 takipçi başına ortalama 162 £ ücret alıyor. Milyonlarca takipçisi olan birçok influencer için bu sponsorluk seviyesi, Instagram’dan geçimlerini sağlamalarını sağlıyor.

 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş