Instagram’da Nasıl Daha Fazla Beğenilir – Etkileşiminizi Organik Olarak Artırmak için 15 Kanıtlanmış İpucu

Instagram’da Nasıl Daha Fazla Beğenilir – Etkileşiminizi Organik Olarak Artırmak için 15 Kanıtlanmış İpucu

Her gün Instagram hakkında bir sürü soru soruluyor , ama her zaman eski bir soru olan “instagram’da nasıl daha fazla beğeni alınır” sorusuna geri dönüyorum ?! Ve yeterince adil .. kim görevlerine daha fazla katılım istemiyor?

Sorun şu ki, genellikle basit şeyleri düşünmemiz ve daha fazla beğeni alma sürecini karmaşıklaştırmaya çalışmamızdır. Bunu yapmak yerine, Instagram’da daha fazla beğeni almak için en iyi 15 ipucumu ve püf noktamı derleyerek size bir ton zaman kazandırdım!

Oku, uygula, daha çok beğeni al!!

 

1. Yüksek Kaliteli Fotoğrafları Paylaşın

Bu çok kolay olmalı, ancak insanlar genellikle yüksek kaliteli fotoğraflara sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu düşünürler. Fotoğrafınız bulanık, pikselli veya çok karanlıksa, çok fazla beğeni alamayacaksınız! Aynı şey grafikler için de geçerli – çok fazla farklı yazı tipi kullanırsanız veya bir ton metin ve görüntüyü küçük bir kareye sıkıştırmaya çalışırsanız, takipçileriniz için pek iyi gitmeyecektir.

Bunu yapmak için profesyonel bir fotoğrafçı veya grafik tasarımcı olmanıza gerek yok. İster kameranızı yükselterek, ister daha iyi aydınlatma için bir pencerenin yanında oturarak veya kompozisyonunuzu daha fazla düşünerek, gönderi kalitenizi artırmaya odaklanın. Hepsi, Instagram’da nasıl daha fazla beğeni alacağınız konusunda bir rol oynuyor!

2. İlgi Çekici Altyazılar Yazın

Yüksek kaliteli görseller göndermek son derece önemli olsa da, tamamen yeterli değildir – altyazınızın eşit derecede ilginç, ilgi çekici veya değerli olması gerekir. Tek kelimelik veya tek cümlelik altyazılardan kaçının ve bunun yerine bir hikaye anlatarak, savunmasız bir ifadeyi paylaşarak, eyleme geçirilebilir ipuçları sağlayarak veya mizah, nostalji veya ilham yoluyla bir duygu uyandırarak ilham vermeye ve duygu uyandırmaya çalışın. Buradaki anahtar, ilişkilendirilebilir olmaktır – hedef kitleniz yayınınızla ilişki kurabildiğinde, bir beğeni veya yorum bırakma olasılıkları daha yüksektir.

Kendiniz olmaktan ve her şeyi hedef kitlenizle paylaşmaktan korkmayın çünkü bu, Instagram’da daha fazla beğeni almanıza yardımcı olacak büyük bir faktör!

Unutmayın: “mükemmel altyazı” herkes için farklı olacaktır, bu nedenle feed’inizde birkaç seçeneği test edin ve hedef kitlenizin hangilerine yanıt verdiğini görün. Neyin işe yaradığını bulduğunda, bunu yapmaya devam et!

3. Harekete Geçirici Mesaj Kullanın

Onlara ne olduğunu söylemezseniz, hedef kitleniz size istediğinizi veremez! Beğenmenizi isteyen başlığınızın sonuna bir harekete geçirici mesaj eklemeniz yeterlidir! Muhtemelen kibarca sorarak katılımınızı büyük ölçüde artıracaksınız. Görgü güzel değil mi?

Bunu (veya bu blogdaki diğer ipuçlarını) fazla düşünmeyin , sadece başlığınızın sonuna “kabul ediyorsanız bu gönderiyi beğen!” Yazan bir satır ekleyin ya da “bunu daha önce yaşadıysan bir beğeni bırak!” .. vb.

İpucu: O anda ihtiyacınız olan şeye göre isteğinizi değiştirmekten çekinmeyin. Belki onlara biyografinizdeki bağlantıya tıklamalarını, yorum bırakmalarını veya bir arkadaşını etiketlemelerini söylersiniz.

4. Kitlenizi Tanıyın

Bunu daha önce söylediğimi duydunuz ve tekrar söylediğimi duyacaksınız.. Hedef kitlenizin kim olduğu konusunda GERÇEKTEN rahat olmanız gerekiyor. Neyi sevdiklerini tam olarak bildiğinizde (örneğin, seyahat fotoğrafları, memler veya DIY’ler) , onlara hitap eden içerikleri yüklemek çok kolay hale gelir ve karşılığında beğenileriniz artar! Instagram basit bir platformdur. Bir niş seçin, bir kitleyi çekin ve onlara istediklerini verin. Oradan kolayca daha fazla beğeni ve daha fazla takipçi alacaksınız!

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş