Instagram Hikayeleri: Temel Analiz

Instagram Hikayeleri: Temel Analiz

Hikayelerdeki Görünümler Nasıl Kontrol Edilir?

İnsanlar sık ​​sık sorar,

“Instagram’da hikayenize kimlerin baktığını görebiliyor musunuz?”

Görüntüleyenlerinizin kim olduğunu bilmek aslında yararlıdır. Örneğin markalar için müşteri segmentasyonu ve olası satış yaratma çabalarına yardımcı olabilir.

Neyse ki, bir hikaye açıp ekranı yukarı kaydırarak izleyicileri görebilirsiniz.

Taşıma, içeriğinizi görüntüleyen kişilerin listesini açar. Bunu herkesle paylaşmak istemiyorsanız, sadece bunun için Yakın Arkadaşlar adlı bir seçenek var.

Bu özelliği işaretleyerek, hikayelerinizi görebilecek kişi sayısını elle seçilmiş bir grupla sınırlayabilirsiniz.

Yakın Arkadaşlardan oluşan bir Instagram grubu oluşturmak için profil menüsüne gidin (ekranınızın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesi).

Bu seçeneğe tıklamak, Kişi Ekle ve Kaldır seçeneğine sahip takipçiler listesini açar. Özel bir liste oluşturmaktan çekinmeyin ve Bitti’ye dokunun.

Bitirdiğinizde, bir dahaki sefere bir hikaye yayınlayacağınız zaman, ekranın altında Yakın Arkadaşlar seçeneğini göreceksiniz.

Bu özelliğin hem özel hem de kurumsal Instagram kullanıcıları arasında büyük bir hit olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, bir influencer, içeriklerini paylaşmak için bir Yakın Arkadaşlar listesinde müşterilere sahip olabilir.

İş kullanıcılarından bahsetmişken Instagram, Facebook Creator Studio ile gönderi yönetimini, içerikten para kazanmayı ve analizleri kolaylaştırdı.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş